Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Olimpiada zewnętrzna kl. 4-6

ZAPROSZENIE

Międzynarodowe wydawnictwo Pearson
i renomowana szkoła językowa BEST Centrum Języków Obcych
zapraszają na XIV edycję Olimpiady BEST
dla uczniów klas od 4 do 6 szkół podstawowych.

Olimpiada BEST to popularna impreza językowo-kulturowa z 14-letnią tradycją, adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich z Tychów, Bierunia, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej oraz pozostałych szkół z województwa śląskiego zainteresowanych wzięciem udziału w Olimpiadzie. Olimpiada obejmuje zagadnienia z języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych dostosowane do poziomu wiekowego uczestników.

Pearson to renomowane międzynarodowe wydawnictwo z siedzibą w Londynie z długoletnim doświadczeniem i tradycją. Specjalizuje się w materiałach dydaktycznych, słownikach i podręcznikach do nauki języka angielskiego i innych języków obcych. W Polsce reprezentowane jest od ponad 25 lat przez Pearson Central Europe z siedzibą w Warszawie.

BEST Centrum Języków Obcych to profesjonalna szkoła językowa z główną siedzibą w Tychach, z ponad 20-letnim doświadczeniem i renomą na rynku szkół języków obcych w województwie śląskim, potwierdzoną Akredytacją Kuratorium Oświaty oraz międzynarodową akredytacją ELCL QL. Posiada 5 oddziałów oraz działa pod patronatem renomowanych międzynarodowych wydawnictw: Pearson i Hueber. 1 z 10 najlepszych szkół w Polsce w rankingu Book of Lists renomowanego wydawnictwa Warsaw Business Journal.

1 ETAP – ELIMINACJE – PRACA PLASTYCZNA LUB NAGRANIE FILMU TELEFONEM KOMÓRKOWYM
Tematem przewodnim pierwszego etapu jest „łamaniec językowy” (Tongue twister). To świetna gra słów dla wszystkich bez wyjątku, bo dostarcza mnóstwo śmiechu, zabawy a wygrywa ten kto ich najwięcej z pamięci powtórzy! Dasz radę przytoczyć niektóre z nich: chłop pcha pchłę, pchłę pcha chłop czy spod czeskich strzech szło Czechów trzech? Choć polski bogaty jest
w łamańce, w języku angielskim też mamy spory wybór! Wybrany tongue twister (…) przedstaw w formie krótkiego filmiku nagranego telefonem komórkowym, tabletem lub aparatem lub stwórz pracę plastyczną.

Filmik powinien być nie dłuższy niż 45 sekund, a maksymalna wielkość pliku zawierającego film to 16 MB. Format pracy plastycznej jest dowolny, ale nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A1. Na pracę plastyczną należy nakleić formularz zgłoszenia oraz wypełnić następujące informacje: imię i nazwisko autora pracy, nazwa szkoły oraz miejscowość, klasa, nazwisko nauczyciela wraz z numerem kontaktowym i adresem e-mail, tytuł pracy. Prace bez podania pełnych danych zostaną odrzucone. Liczy się dowcip, poprawność merytoryczna i poziom artystyczny prac (czyli interpretacja, kompozycja i pomysłowość). Prace należy
w nieprzekraczalnym terminie do 05.04.2018 dostarczyć do oddziału BEST CJO. Natomiast filmy należy przesłać na adres e-mail olimpiada@bestcentrum.pl lub za pomocą aplikacji WhatsApp na numer telefonu 500 169 042 w ww. terminie.

2 ETAP – FINAŁ – QUIZ JĘZYKOWO-KULTUROWY
Autorzy 12 najbardziej interesujących filmików bądź prac plastycznych zostaną zaproszeni na Finał, w którym będą walczyć
o atrakcyjne nagrody. Finał odbędzie się w BEST CJO w Tychach w dniu 21.04.2018 (sobota) o godzinie 10:15-11:30.

DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY
I miejsce – semestralny kurs językowy dla dzieci w BEST CJO w roku szkolnym 2018/2019, dyplom za zajęcie I miejsca oraz torbę z gadżetami BEST CJO, słodyczami i prezentami od partnerów Olimpiady o łącznej wartości ok 750 zł.
II miejsce – Tablet Lenovo TAB2 A7-10F 8GB WiFi And4.4 oraz torba z gadżetami BEST CJO o łącznej wartości ok 400zł.
Pozostałe dzieci otrzymują nagrodę za III miejsce w postaci torby z gadżetami BEST CJO (w tym m.in. powerbank, koszulkę, kubek), książkę językową od wydawnictwa Pearson a także dyplom o łącznej wartości ok 100zł.

ZAPRASZAMY

 

OTO WYNIKI 1 ETAPU:

Do finału zakwalifikowały się następujące osoby (kolejność alfabetyczna): 

 1. Adamczyk Julia SP2 Lędziny Va
 2. Drabik Emilia SP 2 Lędziny
 3. Gembka Adam SP36 Tychy Vb
 4. Grabowska Dorota STO Tychy
 5. Jaromin Karol SP 3 Lędziny V
 6. Korbel Weronika STO Tychy
 7. Michalska Natalia SP 2 Lędziny VI a
 8. Mikołajczyk Amelia - SP nr 3 Lędziny
 9. Mosler Nikola SP 11 Tychy
 10. Skorus Alicja STO Tychy 
 11. Stolarska Hanna SP 18 Tychy
 12. Supruniuk Wiktoria SP 18 Tychy
 13. Swoboda Miron SP 1 Pszczyna
 14. Załuska Marta STO Tychy

FINALISTOM GRATULUJEMY - Finał odbędzie się w BEST CJO w Tychach, ul. Kopernika 1B w dniu 21.04.2018 (sobota) o godzinie 10:15-11:30. Obecność dziecka w finale należy potwierdzić do dnia 18 kwietnia do godziny 17:00 (albo poprzez szkołę albo na e-mail: olimpiada@bestcentrum.pl). W dniu Finału zaproszone dzieci powinny się zgłosić wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi 15 minut przed rozpoczęciem imprezy. 

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w 1 etapie Olimpiady. Prace plastyczne i filmy były fantastyczne a konkurnecja bardzo mocna. Jeżeli nie udało się tym razem, może uda się za rok. Już teraz zapraszamy. Filmy, wkrótce pojawią się na naszym facebooku - www.fb.com/bestcentrum - kilknij link aby nas polubić i być na bieżąco.

Wszystkie prace, które wpłynęły do BEST CJO, a nie zakwalifikowały się do Finału lub ich autorzy nie pojawią się na Finale, będą nagrodzone dyplomem z wyróżnieniem, za udział w 1 etapie Olimpiady BEST, który zostanie wysłany w formie elektronicznej w formacie PDF najpóźniej do 30.05.2018, pod warunkiem podania adresu e-mailowego dołączonego do pracy.

Jeżeli zauważą Państwo błąd w nazwisku lub imieniu (czasem mieliśmy kłopot odczytać poprawnie podpisy prac), prosimy o informacje, wtedy od razu dane skorygujemy.

 

 

Podczas sobotniego finału Olimpiady BEST wyłoniliśmy zwycięzców pierwszego etapu, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

A OTO WYNIKI FINAŁU:

I miejsce: Marta Załuska – STO TYCHY 

II miejsce zajmują ex aequo: Nikola Mosler – SP 11 TYCHY i Miron Swoboda - SP1 PSZCZYNA

 

Zgodnie z regulaminem honorowe III miejsce zajmują ex aequo:

Hanna Stolarska – SP18 TYCHY 

Wiktoria Supruniuk – SP18 TYCHY  

Julia Adamczyk – SP2 LĘDZINY 

Weronika Korbel – STO TYCHY 

Amelia Mikołajczyk - SP3 LĘDZINY 

Alicja Skorus – STO TYCHY 

Adam Gembka – SP36 TYCHY

Dorota Grabowska – STO TYCHY 

Emilia Drabik – SP2 LĘDZINY 

Natalia Michalska – SP2 LĘDZINY 

Wszystkim zwycięzcom, finalistom i uczestnikom jeszcze raz SERDECZNIE GRATULUJEMY oraz mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij