Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Aktualności

2018-05-09

Podsumowanie Festiwalu

5 maja zakończyliśmy plebiscyt, więc czas na podsumowanie IX edycji BEST Festiwalu Filmowego. Tegoroczna edycja była pełna nowości. Przede wszystkim po raz pierwszy Festiwal odbył się w sali koncertowej AUKSO w Mediatece. Ogromna, nowoczesna i wygodna sala została przez Publiczność bardzo pozytywnie przyjęta, dlatego mamy nadzieję na współpracę z AUKSO również w przyszłym roku.

W tym roku znowu wybraliśmy 12 filmów zróżnicowanych językowo, nagradzanych
na najważniejszych konkursach filmowych takich jak Oscary, Złote Globy, Cannes, Berlinale, BAFTA, Cezary, MFF w Wenecji i wielu innych. Obejrzeliśmy m.in. Fantastyczną kobietę (nagrodzoną Oscarem), 120 uderzeń serca (nagrodzone 6 Cezarami) albo Twojego Vincenta – podwójną nowość, ponieważ po raz pierwszy  na BEST Festiwalu obejrzeliśmy film polski i po raz pierwszy zobaczyliśmy film animowany. Taka nowość zdecydowanie przyciągnęła widzów - Twój Vincent był najpopularniejszym filmem tegorocznej edycji Festiwalu.

Wynik plebiscytu

Nie powinno być zaskoczeniem, że to właśnie ten polsko-brytyjski film wygrywa BEST Festiwal Filmowy 2018 w głównej Kategorii „Najlepszy film” zdobywając 29% wszystkich głosów widzów Festiwalu. Na drugim miejscu uplasował się francuski dramat „120 uderzeń serca” (24%) i węgierski film „Dusza i ciało” (18%).

Biorąc pod uwagę wszystkie 10 kategorii „120 uderzeń serca” wygrywa aż 5 z nich (najlepszy reżyser, aktor pierwszo i drugoplanowy,  muzyka i najlepszy dramat). Po 2 wygrane mają „Twój Vincent” (wspomniany już najlepszy film i zdjęcia) oraz brytyjski film „Party” (najlepsza aktorka drugoplanowa i najlepsza komedia). Nagrodę dla najlepszej aktorki zdobywa dramat „Dusza i ciało” domykając listę zwycięskich filmów.

 

Podziękowania

Organizatorzy BEST Centrum Języków Obcych i AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy dziękują wszystkim festiwalowiczom i oczywiście zapraszają za rok na jubileuszową 10.  już edycję „Kina BESTajemnic”.

Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia kolejnej edycji Festiwalu. Patronatowi honorowemu: Prezydentowi Miasta Tychy, panu Andrzejowi Dziubie, patronatom medialnym: tygodnikowi Twoje Tychy, ogólnopolskiej gazecie Polska The Times - Dziennik Zachodni,  Telewizji i Radiu Silesia, portalowi tychy.pl, serwisom: Noltychy oraz naszemiasto.pl. Sponsorom: zaprzyjaźnionej agencji reklamy Fabryka Reklamy, znanej z wyśmienitej kuchni restauracji, kawiarni W Międzyczasie - coffee&restaurant, firmie WT Resources, sklepowi z wybornymi winami z różnych zakątków świata dobrewina.pl, wydawnictwu Pearson, siłowni Siódemk.A a także PKM Tychy.

Już wkrótce dostępna będzie foto i wideorelacja z Festiwalu przygotowana przez firmę CAMeleon! Będzie ją można zobaczyć na naszym kanale YouTube i na naszym Facebooku.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij