Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Olimpiada zewnętrzna kl. 1-3

ZAPROSZENIE


Międzynarodowe wydawnictwo Pearson
i renomowana szkoła językowa BEST Centrum Języków Obcych
zapraszają na XIV edycję Olimpiady BEST
dla uczniów klas od 1 do 3 szkół podstawowych

Olimpiada BEST to popularna impreza językowo-kulturowa z 14-letnią tradycją, adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich z Tychów, Bierunia, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej oraz pozostałych szkół z województwa śląskiego zainteresowanych wzięciem udziału w Olimpiadzie. Olimpiada obejmuje zagadnienia z języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych dostosowane do poziomu wiekowego uczestników.

Pearson to renomowane międzynarodowe wydawnictwo z siedzibą w Londynie z długoletnim doświadczeniem i tradycją. Specjalizuje się w materiałach dydaktycznych, słownikach i podręcznikach do nauki języka angielskiego i innych języków obcych. W Polsce reprezentowane jest od ponad 25 lat przez Pearson Central Europe z siedzibą w Warszawie.

BEST Centrum Języków Obcych to profesjonalna szkoła językowa z główną siedzibą w Tychach, z ponad 20-letnim doświadczeniem i renomą na rynku szkół języków obcych w województwie śląskim, potwierdzoną Akredytacją Kuratorium Oświaty oraz międzynarodową akredytacją ELCL QL. Posiada 5 oddziałów oraz działa pod patronatem renomowanych międzynarodowych wydawnictw: Pearson i Hueber. 1 z 10 najlepszych szkół w Polsce w rankingu Book of Lists renomowanego wydawnictwa Warsaw Business Journal.

1 ETAP – ELIMINACJE – PRACA PLASTYCZNA
Nasz przyjaciel DeBeściak prowadzi wesołe i barwne życie. Poznaje ludzi, ich kulturę, śmieje się i żartuje z nimi. Ostatnio zastanawiał się jak funkcjonuje rodzina królewska w Wielkiej Brytanii. Pomóż DeBeściakowi stworzyć plan jednego dnia z życia członka lub członków rodziny królewskiej. Zastanów się, kto jest kim na angielskim dworze, jakie mają obowiązki, przywileje, rytuały dnia. Czy ich życie jest usystematyzowane i pełne zasad, a może Królowa Elżbieta II i jej rodzina żyją bez trosk, w blasku fleszy i rozpoznawalności na całym świecie?

Swój pomysł przedstaw w FORMIE PLASTYCZNEJ. Format pracy jest dowolny. Na pracę plastyczną należy nakleić formularz zgłoszenia oraz wypełnić następujące informacje: imię i nazwisko autora pracy, nazwa szkoły oraz miejscowość, klasa, nazwisko nauczyciela wraz z numerem kontaktowym i adresem e-mail, tytuł pracy. Prace bez podania pełnych danych zostaną odrzucone. Liczy się pomysłowość i poziom artystyczny wykonania. Prace należy dostarczyć do oddziału BEST CJO w nieprzekraczalnym terminie do 05.04.2018.

2 ETAP – FINAŁ – QUIZ JĘZYKOWO-KULTUROWY
Autorzy 12 najlepszych prac zostaną zaproszeni na Finał, w którym będą walczyć o atrakcyjne nagrody. Finał odbędzie się w BEST CJO w Tychach w dniu 21.04.2018 (sobota) o godzinie 09:00-10:15. Zaproszone dzieci powinny się zgłosić wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi 15 minut przed rozpoczęciem imprezy.

DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY
I miejsce – semestralny kurs językowy dla dzieci w BEST CJO w roku szkolnym 2018/2019, dyplom za zajęcie I miejsca oraz torbę
z gadżetami BEST CJO, słodyczami i prezentami od partnerów Olimpiady o łącznej wartości ok 750 zł.

Pozostałe dzieci otrzymują nagrodę za zajęcie II miejsca, w postaci torby z gadżetami BEST CJO (w tym m.in. powerbank, koszulkę, kubek), słodyczami i prezentami od partnerów Olimpiady a także dyplom o łącznej wartości ok. 100zł.

ZAPRASZAMY

OTO WYNIKI 1 ETAPU:

Do finału zakwalifikowały się następujące osoby (kolejność alfabetyczna): 

 1. Bałajewicz Zofia - STO Tychy III
 2. Bałdyga Sebastian - STO Tychy III
 3. Barcik Magdalena - SP nr 9 Łąka IIIc
 4. Czekaj Monika - SP 18 Tychy IIIf
 5. Gramatyka Antek - STO Tychy III
 6. Jarosz Tomek - SP nr 1 Pszczyna IIIc
 7. Kwiatkowska Weronika - STO Tychy IIa
 8. Marczyk Alicja - STO Tychy IIIa
 9. Panczek Jakub - SP nr 18 Tychy
 10. Rogalska Justyna - SP nr 3 Lędziny 
 11. Swadźba Nadia - STO Tychy Ib

FINALISTOM GRATULUJEMY - Finał odbędzie się w BEST CJO w Tychach, ul. Kopernika 1B w dniu 21.04.2018 (sobota) o godzinie 09:00-10:15. Obecność dziecka w finale należy potwierdzić do dnia 18 kwietnia do godziny 17:00 (albo poprzez szkołę albo na e-mail: olimpiada@bestcentrum.pl). W dniu Finału zaproszone dzieci powinny się zgłosić wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi 15 minut przed rozpoczęciem imprezy. 

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w 1 etapie Olimpiady. Prace plastyczne były fantastyczne a konkurnecja bardzo mocna. Jeżeli nie udało się tym razem, może uda się za rok. Już teraz zapraszamy. 

Wszystkie prace, które wpłynęły do BEST CJO, a nie zakwalifikowały się do Finału lub ich autorzy nie pojawią się na Finale, będą nagrodzone dyplomem z wyróżnieniem, za udział w 1 etapie Olimpiady BEST, który zostanie wysłany w formie elektronicznej w formacie PDF najpóźniej do 30.05.2018, pod warunkiem podania adresu e-mailowego dołączonego do pracy.

Jeżeli zauważą Państwo błąd w nazwisku lub imieniu (czasem mieliśmy kłopot odczytać poprawnie podpisy prac), prosimy o informacje, wtedy od razu dane skorygujemy.

 

Podczas sobotniego finału Olimpiady BEST wyłoniliśmy zwycięzców pierwszego etapu, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

A OTO WYNIKI FINAŁU:

 I miejsce: Antek Gramatyka – STO Tychy III 

 

Zgodnie z regulaminem honorowe II miejsce zajmują ex aequo:

 1. Magdalena Barcik - SP nr 9 Łąka IIIc 
 2. Tomasz Jarosz - SP nr 1 Pszczyna IIIc 
 3. Monika Czekaj - SP nr 18 Tychy IIIf 
 4. Jakub Panczek - SP nr 18 Tychy 

Wszystkim zwycięzcom, finalistom oraz uczestnikom jeszcze raz SERDECZNIE GRATULUJEMY oraz mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij